Slide toggle

WItaj w DecorLovers.pl

Miło, że z nami jesteś. Jesteśmy decorlovers.pl sklep internetowy z asortymentem wyposażenia wnętrz. Oferujemy nietuzinkowe produkty wysyłane prosto od Producentów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie oraz swoich bliskich.

Koniec z szukaniem pomysłu na prezent. U nas znajdziesz coś dla każdego!

Masz pytania?

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00 Spółdzielców 8, 62-510 Konin 785 222 723 biuro@decorlovers.pl

Zalety doniczek ozdobnych

Każdy wie jak dużą różnicę w wystroju domu robią kwiaty czy zioła. Wyglądają one piękne same w sobie i powszechnie uważa się, że nie trzeba podkreślać ich walorów dekoracyjnych. Co gdybyśmy dokupili do nich odpowiednie doniczki ozdobne? Jakie są w ogóle ich rodzaje?

Zalety doniczek ozdobnych

W wielkości domów i mieszkań przeważają doniczki z materiałów sztucznych. Nie dość, że są brzydkie, to jeszcze wytrzymują góra na rok. Przeważnie pękają pod ciężarem kwiatów i systemu korzennego. Doniczki ozdobne nie dość, że podkreślają piękno kwiatu czy rośliny to jeszcze wykonane są z trwałych i ekologicznych materiałów. Najczęściej są tworzone z gipsu ceramicznego, który nie dość, że jest twardy i wytrzymały, to jeszcze ma właściwości plastyczne. Może przybrać wszystkie możliwe kształty i rozmiary. Nie uszkadza się po spadku z dużej wysokości.

Rodzaje doniczek ozdobnych

Doniczki ozdobne dostosowane są do tarasów, salonów, a nawet do ziół postawionych w kuchni. Przybierają postać zarówno wielkich skrzynek balkonowych, jak i mogą wisieć nad naszymi głowami. Doniczki wiszące mogą tworzyć razem piękne kaskady, gdzie na każdym poziomie będą inne kwiaty. Świetnie w grupie prezentują się też doniczki stojące – w równych odległościach na balkonie lub na parapecie, gdzie w każdym małym sześcianie znajdzie się inny kaktus. Na zewnątrz ładnie prezentują się też duże misy, na których można sadzić kilka rodzajów kwiatów jednocześnie.

Gips ceramiczny oprócz kształtu, może przybrać też każdy możliwy kolor. Doniczki ozdobne świetnie podkreślają barwę kwiatu czy ścian, które się za nimi znajdują. Co ciekawe mogą one być tematyczne: mogą przybierać kształt przedmiotu lub ulubionej postaci z serialu i filmu. Postać Baby Groota czy Thanosa może ozdobić pokój dziecka, z kolei Marylin Monroe może zająć czołowe miejsce w salonie. Doniczki ozdobne mogą nie tylko podkreślić piękno kwiatu, ale być ozdobą samą w sobie. Nikt zresztą nie powiedział, że muszą znajdować się w nich rośliny. Zmieścić w nich można absolutnie wszystko: od sprzętu biurowego po zabawki.

Dodaj komentarz