Slide toggle

WItaj w DecorLovers.pl

Miło, że z nami jesteś. Jesteśmy decorlovers.pl sklep internetowy z asortymentem wyposażenia wnętrz. Oferujemy nietuzinkowe produkty wysyłane prosto od Producentów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie oraz swoich bliskich.

Koniec z szukaniem pomysłu na prezent. U nas znajdziesz coś dla każdego!

Masz pytania?

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00 Spółdzielców 8, 62-510 Konin 785 222 723 biuro@decorlovers.pl

Dekoracje i akcesoria do kuchni

W większości domów czy mieszkań, kuchnia stanowi kluczowe pomieszczenie, niejako pełniąc funkcję „serca” gospodarstwa domowego. Urządzona z pomysłem i nietuzinkową fantazją, potrafi nadać niepowtarzalny klimat całemu wnętrzu, czyniąc miejsce przytulnym i tworząc swobodną, rodzinną atmosferę. Kuchnia to jednak dla wielu osób przede wszystkim przestrzeń do rozmaitych eksperymentów kulinarnych, dlatego tak istotne jest, aby była ona funkcjonalna i w jak najbardziej efektywny sposób ułatwiała codzienne czynności.

Do tego potrzebne jest rzecz jasna odpowiednie wyposażenie kuchni, które będzie różnorodne, a co za tym idzie – umożliwi wykonywanie wielu działań, co w kontekście przygotowywania posiłków stanowi kwestię niesłychanie istotną. Poza podstawowymi sprzętami AGD, traktowanymi zazwyczaj jako standardowe elementy każdej przestrzeni kuchennej, warto zaopatrzyć się również w zestaw akcesoriów, dzięki którym wachlarz umiejętności gastronomicznych znacznie się poszerzy.

Dekoracje do kuchni – postaw na ozdobne doniczki

Plastikowe pojemniki oraz babcine słoiki na przyprawy odchodzą po mału w niepamięć… ustępując produktom w stylu „eko” np. produktom drewnianym lub dekoracją z ekologicznego gipsu ceramicznego. Idealnym zamiennikiem dla klasycznych opakowań są doniczki ozdobne (osłonki) w kształcie zwierząt, znanych postaci czy antycznych rzeźb. Moda na styl boho jeszcze bardziej podkręca pomysłowoś producentów na unikatowe i trwałe wzory.

Przyrządzanie potraw – postaw na kamień do pizzy

Szczególnie ciekawą grupą przyborów kuchennych jest kamień do pizzy. Granitowy kamień do pieczenia pizzy jest nieoczywistą alternatywą dla zwyczajnej, bardzo popularnej i często używanej blachy do pieczenia. Z pomocą kamienia oraz piekarnika czy grilla mamy możliwość stworzenia rozmaitych posiłków, których nie powstydziłby się kucharz z prestiżowej restauracji. Kamienie wykonane są z naturalnego granitu, co gwarantuje najwyższą jakość oraz wytrzymałość i odporność na potencjalne uszkodzenia. Jest to bardzo ważny aspekt, biorąc pod uwagę ich ekspozycję na wysokie temperatury oraz bezpośredni kontakt z żywnością. Oprócz właściwości czysto praktycznych, warto zwrócić uwagę również na samą kwestię prezentacji gotowego dania. Wykorzystanie tego rodzaju kamieni przekłada się na oryginalny sposób podania potrawy, co dodatkowo podnosi wartość wizualną posiłku.

Właściwości kamieni do przyrządzania potraw

Swoją praktyczność kamienie do przygotowywania potraw zawdzięczają kilku podstawowym właściwościom. Za pierwszą z nich niewątpliwie należy uznać wielofunkcyjność. Wyróżnić można bowiem kamienie do pizzy, kamienie do grilla, kamienie do ryby czy też kamienie do steaków. Z łatwością przygotujemy zatem zarówno potrawy mięsne, jak i wegetariańskie. Niekwestionowana zaleta to również szybkość oraz prostota przygotowania, która zachęci do wypróbowania takiego wariantu nawet tych, którzy w kuchni nie czują się zbyt pewnie. Dodatkowo, pieczenie na kamieniu będzie świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowie, gdyż nie wymaga ono dodatkowego użycia tłuszczu. Kamień nagrzewa się równomiernie i wolno oddaje ciepło, co przekłada się na oszczędność energii, a problem przywierania żywności do jego powierzchni nie istnieje. Warto także zaznaczyć, iż podczas użytkowania do przygotowywanych potraw nie przedostają się żadne toksyczne substancje czy związki chemiczne.

Kamienie są niezwykle wygodne i łatwe w użyciu, przez co są dobrym rozwiązaniem dla każdego. Wystarczy umieścić je w piecu, piekarniku lub grillu, nagrzać do maksymalnej temperatury i nie zapominać o stopniowym, powolnym schładzaniu.

Dodaj komentarz