Slide toggle

WItaj w DecorLovers.pl

Miło, że z nami jesteś. Jesteśmy decorlovers.pl sklep internetowy z asortymentem wyposażenia wnętrz. Oferujemy nietuzinkowe produkty wysyłane prosto od Producentów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie oraz swoich bliskich.

Koniec z szukaniem pomysłu na prezent. U nas znajdziesz coś dla każdego!

Masz pytania?

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00 Spółdzielców 8, 62-510 Konin 785 222 723 biuro@decorlovers.pl

Doniczki ozdobne do storczyków

ozdobne doniczki do storczyków

Doniczki ozdobne do storczyków: Storczyki to jedne z najbardziej lubianych roślin doniczkowych. Zachwycają przede wszystkim pięknie kwitnącymi, kolorowymi kwiatami, które cieszą oko przez cały rok. Storczyki mają wiele odmian, jedną z nich jest chociażby popularna orchidea. Z tego powodu, różne storczyki mają odmienne potrzeby. Decydując się na hodowanie ich w domu, najlepiej już przed zakupem dowiedzieć się jakie warunki służyć będą roślinie. U niektórych idealnie sprawdzi się nasłonecznione miejsce, u innych cień. Tak samo z podlewaniem – różne odmiany storczyków potrzebują innej ilości wody.

Jedno jest pewne – dobrze wypielęgnowany storczyk to przepiękna ozdoba mieszkania lub balkonu. Jeśli chcemy jeszcze bardziej podkreślić piękno rośliny, warto zadbać o jej odpowiednią oprawę. Niezastąpione okażą się doniczki ozdobne.


Jakie doniczki ozdobne wybrać do storczyków?

Nie da się ukryć, że storczyki same w sobie uchodzą za piękne rośliny. Pasują do większości wnętrz, a szczególnie do pomieszczeń takich jak salon, przedpokój i łazienka. Wiele osób chętnie dekoruje nimi też inne przestrzenie – biura, salony piękności, recepcje w punktach usługowych, lobby hotelowych recepcji. Mimo, że kwiat ten już sam w sobie jest ozdobą, byle jaka doniczka z przypadku zdecydowanie nie będzie dobrym wyborem.


Doniczki ozdobne to doskonały pomysł, aby wydobyć ze storczyków to, co najlepsze i podkreślić ich piękno. Koniec z nudnymi donicami bez wyrazu! Decydując się na doniczki ozdobne do storczyków, warto postawić na klasyczne, ale niebanalne wzory. Nie chodzi o to, aby nasze rośliny stały się przytłoczone przez doniczkę, dlatego lepiej sprawdzą się stonowane i eleganckie propozycje. Nie znaczy to jednak, że ma być nudno, wręcz przeciwnie. Oryginalne donice ozdobne to dodatek z pazurem i humorem. Kwiatki wyrastające z głowy Medytującego ludzika? Taka doniczka ozdobna będzie pasowała do biura albo gabinetu – pobudzi do pracy i kreatywności, a ponadto wywoła uśmiech. A może storczyk wyrastający z głowy Thanosa?. Nikt nie przejdzie obok takich dekoracji obojętnie.

Wybierając doniczki ozdobne do storczyków, oprócz walorów wizualnych, warto postawić też na dobre wykonanie. Donica powinna być stabilna oraz odpowiednio dopasowana do systemu korzeni. Jeśli służy za osłonkę dla innej doniczki, dobrze aby znalazło się w niej miejsce na wodę, którą w każdej chwili można uzupełnić albo usunąć. Jeśli storczyk będzie posadzony bezpośrednio w doniczce ozdobnej, warto aby miała otwory na dole, które również wspomogą odpowiednie nawodnienie.


Również materiał, z którego wykonana jest doniczka ozdobna nie pozostaje bez znaczenia. Ograniczajmy wszechobecny plastik na konto naturalnych tworzyw. Ekologiczny gips to materiał, który posłuży storczykom, sprawi że będą pięknie kwitły oraz bezproblemowo rosły.

Storczyk w doniczce ozdobnej – idealny pomysł na prezent

Wśród popularnych prezentów na różne okazje pojawia się właśnie storczyk. Dobrze sprawdza się jako prezent zarówno dla bliższych, jak i dalszych osób. Trudno się dziwić – mało kto nie lubi storczyków. Jeśli chcemy sprawić komuś jeszcze lepszy prezent, podarujmy mu tego pięknego kwiatka w dobranej do niego doniczce ozdobnej.

Dzięki temu zdejmiemy z obdarowanego problem przesadzenia kwiatka, ponieważ donice, w których są sprzedawane często nie nadają się do hodowania storczyka z powodu zbyt małej wielkości.

Storczyk w doniczce ozdobnej z pewnością ucieszy dużo bardziej niż taki w zwykłej, nudnej doniczce. Jeśli chcesz więc podarować prezent mamie, dziewczynie, koleżance z pracy, cioci czy koledze – koniecznie dodaj do niego doniczkę ozdobną. Bogactwo wzorów pozwala dobrać ją tak, aby najlepiej pasowała do gustów obdarowanej osoby.

Możliwa jest personalizacja doniczki, a nic nie cieszy bardziej niż prezent wybrany specjalnie pod gusta osoby obdarowanej. Doniczki ozdobne nie są produkowane masowo, a z pasją i zaangażowaniem w każdy detal. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych donic, tak samo jak nie ma dwóch identycznych storczyków. Wysoka jakość wykonania doniczek gwarantuje, że posłużą one przez długie lata.

Dodaj komentarz