Slide toggle

WItaj w DecorLovers.pl

Miło, że z nami jesteś. Jesteśmy decorlovers.pl sklep internetowy z asortymentem wyposażenia wnętrz. Oferujemy nietuzinkowe produkty wysyłane prosto od Producentów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie oraz swoich bliskich.

Koniec z szukaniem pomysłu na prezent. U nas znajdziesz coś dla każdego!

Masz pytania?

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00 Spółdzielców 8, 62-510 Konin 785 222 723 biuro@decorlovers.pl

Doniczki ozdobne do kaktusów

doniczki ozdobne dla kaktusów

Doniczki ozdobne do kaktusów: Kaktusy (inaczej sukulenty) to bardzo popularne i lubiane kwiaty doniczkowe, które znaleźć można w wielu domach. Mimo, że naturalnie pochodzą z kontynentu amerykańskiego, rozprzestrzeniły się na całym świecie. Charakterystyczną cechą kaktusów jest to, że potrafią gromadzić znaczne ilości wody, dzięki czemu są w stanie przetrwać wysokie temperatury i suszę. Mimo, że kaktusy to rośliny domowe darzone dużą sympatią, klimat europejski nie jest dla nich najkorzystniejszy. Chociaż kwiaty wydają się stosunkowo proste w uprawie, pojawić się może wiele problemów w ich pielęgnacji. O co w takim razie zadbać, aby nasze kaktusy miały jak najlepsze warunki? Warto przede wszystkim postawić na porządną bazę – doniczki do kaktusów

doniczki ozdobne do kaktusów

Dlaczego kaktusy najlepiej hodować w doniczkach?

Istnieje wiele teorii o tym, jak najlepiej hodować kaktusy. Niektórzy uważają, że lepiej radzą sobie nasadzone po kilka, w specjalnej kaktusiarce. My jednak uważamy, że małe doniczki to rozsądniejsze rozwiązanie. Dlaczego? Specjalna doniczka do kaktusów pozwala traktować każdą roślinę indywidualnie. W przypadku pojawienia się choroby lub szkodników możemy zadziałać szybko, bez ryzyka że problem przejdzie na rosnące obok kwiaty. Kaktusy mają bardzo wiele odmian, a każda z nich może posiadać nieco inne potrzeby. Dzięki osobnym, małym doniczkom, każda z naszych roślin otrzyma odpowiednią opiekę i będzie miała szansę doskonale się rozwijać.

 • Doniczka ozdobna Avengers Thanos | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Avengers Thanos | Kolory do wyboru
  75,00 80,00 
 • Doniczka ozdobna Słoń geometryczny | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Słoń geometryczny | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 
 • Doniczka ozdobna pół twarzy człowieka Dawid | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna pół twarzy człowieka Dawid | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając doniczki do kaktusów? Na materiał wykonania. Sukulenty to rośliny, które nie lubią doniczek o porowatej powierzchni (na przykład wypalanych z gliny). Z powodu takiej struktury woda szybciej wyparowuje, a kaktusy nie mają odpowiednich warunków, aby prawidłowo funkcjonować. Częste i hojne podlewanie nie okaże się tu pomocne, gdyż pogorszy jakość ziemi. Najlepiej wybrać szkliwione doniczki ceramiczne,  z terakoty lub z tworzywa sztucznego. Zapewnią odpowiednią wilgotność podłoża, które nie wyparuje tak szybko jak w przypadku donic porowatych. Ponadto, należy zwrócić uwagę czy nasze doniczki do kaktusów zawierają otwory na dnie. Dzięki nim roślina łatwo zostanie pozbawiona nadmiaru wody, a ziemia nie ulegnie wyjałowieniu z powodu zbyt częstego podlewania.  W ten sposób oszczędzamy też czas, roślina dobrze radzi sobie sama, a my nie musimy podlewać jej tak często, jak w przypadku większości innych kwiatów doniczkowych.

Dobrze dobrana doniczka do kaktusów musi mieć optymalny rozmiar. Najgorszym wyborem jest za mała wielkość. Istnieje duże ryzyko, że wzrost systemu korzeniowego zostanie w ten sposób ograniczony lub zupełnie niemożliwy. Roślina przestaje się prawidłowo rozwijać, nie rośnie, a finalnie obumiera. Nie popełniajmy więc tego błędu i przed zakupem odpowiedniej doniczki do kaktusów zorientujmy się ile przestrzeni na korzenie potrzebuje. Jeśli podobają nam się małe doniczki – nie ma problemu. Zasadą jest jednak odpowiednia przestrzeń na korzenie. Warto przy wyborze doniczki do kaktusów kierować się gustem i ciekawym designem, jednak funkcjonalność to postawa. Bez niej niestety nasza radość z roślin może nie potrwać długo, a tego byśmy przecież nie chcieli.

Kwestia dekoracyjna też ma znaczenie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rośliny to jedna z piękniejszych dekoracji domowych. Kaktusy potrafią dodać wnętrzu stylowego charakteru, do tego są lubiane z powodu dość niewymagającej uprawy w porównaniu do innych roślin doniczkowych. Sprawdzą się więc w przypadku osób, które dużo czasu spędzają poza domem, często wyjeżdżają, zapominalskich i tych, „którzy nie mają ręki do roślin”. Nawet jeśli nie jesteś fanem kwiatów doniczkowych, spróbuj udekorować swoje mieszkanie kaktusami. Te niewymagające rośliny odwdzięczą Ci się ciekawym wyglądem oraz odrobiną natury we własnych czterech ścianach. Jeśli do tego, zamiast nudnych plastikowych posadzisz kaktusy w modnych, ozdobnych donicach, z pewnością przekonasz się, że są to rośliny dla Ciebie. Być może nawet dzięki kaktusom poczujesz w sobie pasję do kwiatów domowych.

Zaletą kaktusów jest także to, że dobrze radzą sobie w najróżniejszych pomieszczeniach. Mogą więc być stylową ozdobą parapetu, komody, półki, toaletki. Równie dobrze sprawdzą się jednak na balkonie, tarasie, a nawet w łazience. Za pomocą ciekawej doniczki do kaktusów możemy podkreślić charakter naszych roślin oraz dopasować je do danego pomieszczenia. Wybór jest naprawdę ogromny. Najróżniejsze propozycje znajdziemy zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach online.

Dodaj komentarz