Slide toggle

WItaj w DecorLovers.pl

Miło, że z nami jesteś. Jesteśmy decorlovers.pl sklep internetowy z asortymentem wyposażenia wnętrz. Oferujemy nietuzinkowe produkty wysyłane prosto od Producentów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie oraz swoich bliskich.

Koniec z szukaniem pomysłu na prezent. U nas znajdziesz coś dla każdego!

Masz pytania?

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 15:00 Spółdzielców 8, 62-510 Konin 785 222 723 biuro@decorlovers.pl

Doniczki do pokoju dziecięcego

doniczki do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. Zazwyczaj chcemy, aby było to miejsce pełne uroku, bajkowej atmosfery, pobudzające wyobraźnię. Pokój dziecięcy powinien nadawać się jednocześnie do zabawy i nauki. Urządzenie przestrzeni małemu człowiekowi to bardzo przyjemne, ale także pełne wyzwań zadanie. Najlepiej, aby aranżacja go łączyła kilka ważnych funkcji: ładny wygląd, funkcjonalność i co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Czy w takim razie doniczki ozdobne to dobry pomysł do pokoju malucha? Jak najbardziej! Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, warto zapoznać się z kilkoma cennymi radami. Dzięki nim wybierzemy doniczki ozdobne, które nie zrobią dziecku krzywdy oraz idealnie sprawdzą się w jego przestrzeni domowej.

Kwiaty doniczkowe w pokoju dziecięcym – tak czy nie?

Pamiętajmy o tym, że warto już od młodego wieku zaszczepić u dzieci pasję do hodowania roślin. Z pewnością przyniesie im to sporo frajdy. To jednak nie wszystko, zalet jest dużo więcej. Nawet mały kwiatek doniczkowy w domu pomoże oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji i poprawić nastrój. Dodatkowo, hodowanie własnej rośliny to doskonała okazja, aby nauczyć dziecko odpowiedzialności i wykształcić w nim dobre nawyki. Pielęgnacja domowych roślin to także kreatywna zabawa, która na pewno spodoba się niemal każdemu maluchowi.
Aby dodatkowo zachęcić dzieci do hodowania kwiatów w domu, warto zaopatrzyć się w doniczki ozdobne. Ta piękna dekoracja dziecięcego pokoju na pewno ucieszy każdego szkraba!

Wybór donic ozdobnych oraz osłonek na doniczki jest obecnie naprawdę szeroki, więc z łatwością znajdziemy odpowiedni wzór. Wspólne wybranie odpowiedniego miejsca na roślinę oraz podlewanie i przesadzanie kwiatka to pomysł na ciekawe spędzenie czasu razem.

 • doniczka ozdobna pięść
  Osłonka ozdobna Pięść | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 
 • Doniczka ozdobna Słoń geometryczny | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Słoń geometryczny | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 
 • Doniczka ozdobna Rozciągający się kot | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Rozciągający się kot | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 
 • Doniczka ozdobna Baby Groot Strażnicy Galaktyki | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Baby Groot Strażnicy Galaktyki | Kolory do wyboru
  60,00 70,00 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wielu rodziców rezygnuje zupełnie z doniczek ozdobnych w pokojach swoich pociech. Boją się, że są to przedmioty niebezpieczne dla dzieci, które łatwo mogą zrobić im krzywdę. Te obawy nie są bezzasadne, jednak wszystko zależy od odpowiedniego doboru doniczek ozdobnych do pokoju dziecięcego. Jeśli zrobimy to z głową, nie musimy obawiać się, że dziecko zrobi sobie krzywdę.

Przede wszystkim zastanówmy się nad wiekiem naszej pociechy. Hodowanie kwiatów w ozdobnych doniczkach to doskonały pomysł dla przedszkolaka lub dziecka w wieku szkolnym. W przypadku malucha, który dopiero poznaje świat, ściąga przedmioty z szafek i bierze wszystko do buzi, warto wstrzymać się z trzymaniem kwiatów w łatwo dostępnym dla niego miejscu. Zarówno roślina, jak i doniczka mogą zostać łatwo zniszczone, a tego nikt by przecież nie chciał.

Dobierając kwiaty doniczkowe do dziecięcego pokoju, zróbmy rozeznanie, jaka roślina będzie odpowiednia. Niektóre bowiem mogą mieć niekorzystny wpływ, na przykład utrudniać zasypianie w okresie kwitnięcia. Uważajmy również, aby roślina nie była trująca. Dzieci mają różne pomysły, mogą więc zerwać liście, owoce, kwiaty i chociażby próbować je zjeść. Warto więc, aby nie miały żadnych substancji, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu maluchów.
Wybierając doniczki ozdobne do pokoju dziecka postawmy na jakość wykonania. Kupujmy produkty z zaufanych sklepów, solidne, z bezpiecznych materiałów.

 • Doniczka ozdobna Avengers Thanos | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Avengers Thanos | Kolory do wyboru
  75,00 80,00 
 • donica ekologiczna siedzący ludek
  Doniczka ozdobna siedzący Ludzik | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 
 • Doniczka ozdobna Ludek siedzący po turecku | Kolory do wyboru
  Doniczka ozdobna Ludek siedzący po turecku | Kolory do wyboru
  60,00 65,00 

Świetnym wyborem mogą się okazać doniczki z gipsu ekologicznego od DecorLovers. Wykonane są z solidnego materiału, więc nie ma obaw, że dziecko będzie miało styczność z toksycznymi substancjami. Gips ma też tę zaletę, że nie ulegnie stłuczeniu tak łatwo jak na przykład porcelana. Takie doniczki są też dużo stabilniejsze oraz trwalsze niż wykonane z plastiku.

Szeroki wybór wzorów sprawi, że dzieci z łatwością wybiorą swoją ulubioną doniczkę ozdobną. Białe doniczki z gipsu mają jeszcze jedną zaletę – można je dowolnie udekorować. Pomalować farbami, okleić naklejkami czy ozdobami. Taka jedyna i niepowtarzalna doniczka, którą stworzymy razem z dzieckiem na pewno będzie idealną dekoracją jego pokoju.

Jak widać, doniczki ozdobne to nie tylko element dekoracji, ale przedmiot, który może być powodem radości, nowej pasji i wartościowo spędzonego czasu.

Dodaj komentarz